Bij de Provinciale Statenverkiezingen van 3 maart heeft de SP een uitstekend resultaat geboekt. De partij zag haar aanhang stijgen van 2,1 naar 3,3 procent, hetgeen een groei opleverde van 12 naar 19 Statenzetels.
In alle acht provincies waar de SP deelnam, behaalde ze nu ten minste twee zetels, in Zuid-Holland drie en in Noord-Brabant vier. Bekijk hier de verkiezingsuitslagen, waarmee de SP het succes bij de Kamerverkiezingen van vorig jaar evenaarde.
Teleurstellend voor de SP verliepen de ook op 3 maart gehouden gemeenteraadsverkiezingen in West-Brabant. In de vijf gemeenten waar de SP meedeed, wist ze geen winst te boeken. Er gingen zelfs drie raadszetels verloren.
De forse groei van de SP in de Staten zal binnenkort ook leiden tot een verdubbeling van de Eerste-Kamerfractie van de partij. De zittende SP-senator Bob Ruers krijgt gezelschap van de jongste parlementariër aller tijden: Driek van Vugt. Lees het Tribune-interview met de 19-jarige student politicologie. Tekenaar Len Munnik portretteerde hem prachtig als SuperDriek.
