Vandaag ontving SP Europarlementslid Kartika Liotard de Traeskoprisen-Award, de prijs voor de internationale politicus die met meest “met de beide benen op de grond staat”. De prijs werd toegekend als erkenning voor de SP-campagne tegen de Europese grondwet.
Vanavond nam Liotard in Copenhagen de award – bestaande uit twee klompen – in ontvangst tijdens een congres van de Deense Volksbeweging tegen de EU.
Eerdere winnaars van Traeskopris zijn onder andere EU-functionaris en klokkenluider Bernard Connolly, de voormalig Noors minister Anne Enger Lahnstein, voormalige Zweedse parlementariër Birgitta Hambraues en schrijfster Astrid Lindgren.
Op het congres van de Folkbevaegelsen mod EU werd door de aanwezigen uit tal van Europese landen enthousiast gezwaaid met Nederlandse en Franse vlaggetjes. Liotard: “Die twee landen vertegenwoordigen toch een beetje de hoop van mensen die niet willen dat de Europese Unie als een zware goederentrein doordendert in een richting die de meeste Europese burgers gewoon niet zien zitten. En het maakt meteen ook duidelijk dat dat geen anti-Europa standpunt is, want in de tijd dat ik hier nu ben heb ik vertegenwoordigers uit zowat álle Europese landen – van binnen en buiten de Unie – gesproken en staat Europese samenwerking voorop. Samenwerking ja, federalisme nee, dat is misschien nog de duidelijkste samenvatting.”
